Posted on

Can $15 stretch into a 3-course meal for 2?

Subscribe to Tasty: https://bzfd.it/2ri82Z1

About Tasty:
The official YouTube channel of all things Tasty, the world’s largest food network. From recipes, world-class talent, and top-of-the-line cookware, we help connect food lovers in every way they interact with food.

Connect with Tasty:
Like us on Facebook: http://www.facebook.com/buzzfeedtasty
Follow us on Instagram: https://www.instagram.com/buzzfeedtasty/
Follow us on Twitter: https://www.twitter.com/tasty
Check out our website: https://www.tasty.co/
Shop the Tasty Kitchenware line: https://t.co/0dPSuobra7
Shop the Tasty Merch line: https://amzn.to/2GJ2xvv
Subscribe to Tasty Newsletters: https://www.buzzfeed.com/newsletters/tasty

Credits: https://www.buzzfeed.com/bfmp/videos/86917
MUSIC

Licensed via Audio Network
Every Day Is Happy Instrumental_Main
Licensed via Warner Chappell Production Music Inc.
Going On_NoVox
Licensed via Warner Chappell Production Music Inc.
Lower Bavarian Toodle-Oo_fullmix
Licensed via Warner Chappell Production Music Inc.
Soulocoustic_fullmix
Licensed via Warner Chappell Production Music Inc.
Oye Guapa_Full
Licensed via Warner Chappell Production Music Inc.
Movin’ & Chasin’_Full
Licensed via Warner Chappell Production Music Inc.

https://www.youtube.com/c/buzzfeedtasty

source

34 Replies to “easy things to cook for dinner: Can This Chef Make A Three-Course Meal For Two People With $15? • Tasty”

  1. I had this professor in college who challenged the class to go to the market and try to buy one single grape. Lol this is what this video reminds me of

  2. It confused me at first because of how they were measuring the prices by the weight but then I realised that she wasn't buying full ingredients she was buying in measurement most likely in bulk

    I understood the free bees because everyone should really have those ingredients in there households

  3. They should have shown the receipt like most "dollar dishes" videos do to prove they only spent $15. This is BS, they spent waaaaay more than that. Buying milk and cream separately? That's at least $5 right there.

  4. instructions not complete…
    how can we acces the pantry with freebies? because i cant complete my 15$ meal without items from it… 🤷🤷🤷

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *